5.jpg

Plakat pielgrzymki

Plakat Rowerowej Pielgrzymki Głogowskiej 2018

Newsletter

Pomogli nam

 

 

 

 

Miasto Głogów

Powiat Głogowski

Gmina Jerzmanowa

Farby Artur Kulik

SITA Głogów

PWiK Głogów

Gmina Grębocice

Sanktuarium Jutrzenki Nadziei w Grodowcu

Centrum Kultury w Rudnej

Miasto Ścinawa

Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Ścinawie

Sołectwo Godzięcin

Miasto Oborniki Śląskie

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Obornikach Śląskich

Parafia pw. św. Judy Tadeusza i Antoniego Padewskiego w Obornikach Śląskich

Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy

Sołectwo Łozina

Gimnazjum im. Janusza Kusocińskiego w Borowej

Sołectwo Karwiniec

Miasto Namysłów

Parafia pw. św. Franciszka i św. Piotra z Alkantary w Namysłowie

Policja Namysłów

Gmina Świerczów

Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Pokoju

Sołectwo Bierdzany

Miasto Olesno

Gimnazjum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Oleśnie

Parafia pw. Bożego Ciała w Oleśnie

Policja Częstochowa

Przydatne informacje

W jakim terminie odbywa się pielgrzymka?
Pielgrzymka rozpoczyna się o godz. 6:30, 28 czerwca 2018 r. przed kościołem NMP Królowej Polski w Głogowie. Dla pielgrzymów wyruszających z Zielonej Góry pielgrzymka rozpoczyna się o godz. 12:00, 27 czerwca 2018 r. przed kościołem Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Zielonej Górze. Przybycie na Jasną Górę planowane jest 1 lipca 2018 r., na godz. 11:00. Zakończenie pielgrzymki i wyjazd autokarów powrotnych przewidziane jest na godz. 16:00.

Czy przed pielgrzymką odbędzie się spotkanie organizacyjne?
Tak, przed pielgrzymką odbędą się spotkania organizacyjne. W Zielonej Górze, w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej pomocy, ul. Szmaragdowa 2 oraz w Głogowie w kościele pw. NMP Królowej Polski, pl. Prymasa Wyszyńskiego 1. O terminach spotkań poinformujemy w aktualnościach i Fecebooku'u.

Kto może być uczestnikiem pielgrzymki?
W pielgrzymce mogą uczestniczyć osoby pełnoletnie, oraz młodzież w wieku powyżej 15 lat. Ważne, aby osoby niepełnoletnie posiadały kartę rowerową i pisemną zgodę od rodziców lub opiekunów. Istotnym wymogiem uczestnictwa jest posiadanie odpowiedniego stanu zdrowia.

Jaki jest koszt uczestnictwa w pielgrzymce?
Dla pielgrzymów wyruszających z Głogowa koszt pielgrzymki to 150 zł. Dla pielgrzymów wyruszających z Zielonej Góry koszt to: 170 zł. Koszt obejmuje m. in. trzy posiłki dziennie, przewóz bagażu, noclegi, ubezpieczenie. Pielgrzymi chcący wrócić autobusem do Głogowa lub Zielonej Góry mogą zgłosić taką chęć podczas zapisu na pielgrzymkę. Koszt powrotu do Głogowa to 70 zł, a do Zielonej Góry to 80 zł.

Jaka jest trasa Rowerowej Pielgrzymki Głogowskiej?
Szczegółową trasę można zobaczyć tutaj. Miejscowości przez które będziemy przejeżdżać to: Otyń, Brzeg Głogowski, Głogów, Grębocice, Grodowiec, Toszowice, Ścinawa, Bożeń, Bagno, Oborniki Śląskie, Trzebnica, Łozina, Brzezia Łąka, Grędzina, Biskupice Oławskie, Namysłów, Świerczów, Pokój, Brynica, Bierdzany, Olesno, Truskolasy, Jasna Góra.

Co należy zabrać na pielgrzymkę?
Po pierwsze to swoją osobistą intencję, którą chcemy przedstawić Pani Jasnogórskiej. Następnie, dobry humor, wyrozumiałość, życzliwość, otwartość i kulturę osobistą. Z kwestii technicznych to: sprawny i wyregulowany rower, kask, przynajmniej dwie dętki, bagaż, sztućce, leki, które przyjmujemy, śpiwór, karimata, przybory do higieny osobistej.

Jak się ubrać?
Najlepiej ubrać się w odzież termoaktywną, która będzie dobrze odprowadzać pot z naszego ciała. Niezbędne są również spodenki rowerowe z wkładką amortyzującą tzw. "pampersem". Pozwolą one spędzić 4 dni na rowerowym siodełku, bez odcisków i bólu.

Jakim rowerem najlepiej wybrać się na pielgrzymkę?
W pierwszej kolejności najlepiej wybrać się rowerem, który jest sprawny, wyregulowany, nasmarowany. A jeśli chodzi o typ roweru to dobrze sprawdzą się rowery górskie, trekkingowe i crossowe. W przypadku rowerów szosowych trzeba brać pod uwagę, że część trasy wiedzie drogami o nie najlepszej, dziurawej nawierzchni, oraz że prędkość poruszania się pielgrzymki bliższa jest rekreacyjnej jeździe niż wyścigowi kolarskiemu. Zdecydowanie na pielgrzymce nie sprawdza się rowery miejskie, tzw. składaki (szczególnie z małymi kołami), BMX oraz wszystkie te, które nie posiadają przełożeń lub mają ich tylko kilka. Takimi rowerami ciężko rozwinąć i utrzymać dłuższy czas prędkość powyżej 20 km/h. Również na stromych podjazdach nie są w stanie zapewnić dobrego przełożenia, żeby wjazd pod górę nie był zbyt męczący.

Czy muszę zabierać jedzenie?
Nie ma takiej potrzeby. W ramach opłaty za pielgrzymkę zapewnione jest pełne wyżywienie, czyli śniadanie, obiad i kolacja. Jeśli stosujesz specjalną dietę, wtedy należy we własnym zakresie uzupełnić posiłki o swoje niezbędne produkty spożywcze.

Zepsuje mi się rower w trakcie jazdy i co dalej?
Organizatorzy zapewniają mobilny serwis rowerowy, jednak nie są w stanie zapewnić wszystkich części zamiennych, dlatego zalecane jest zabrać dętki indywidualnie dopasowane do rozmiaru koła. Serwis będzie w stanie wykonać drobne naprawy i regulacje. Poważniejsze naprawy nie będą realizowane. Dlatego należy przygotować rower do jazdy jeszcze przed wyruszeniem pielgrzymki. Za ewentualne części zamienne należy zapłacić samemu. Gdy dojdzie do awarii roweru w trakcie jazdy i gdy defekt uniemożliwia dalszą jazdę należy skorzystać wtedy z samochodu. Na końcu peletonu pielgrzymki jedzie samochód, który zabierze zepsuty rower oraz Ciebie i przywiezie na najbliższy odpoczynek.

Gdzie będą noclegi, czy muszę zabierać namiot?
Po intensywnym dniu pielgrzyma - rowerzysty przychodzi czas na odpoczynek. Noclegi organizowane są w szkołach lub remizach. Każdy pielgrzym powinien posiadać karimatę i śpiwór. Gospodarze zapewniają dostęp do węzła sanitarnego. Mamy trzy noclegi na trasie. Namioty są całkowicie zbędne.

Co z bagażem?
Bagaże pielgrzymów są przewożone między miejscami noclegu. Pielgrzymi mają dostęp do zasadniczego bagażu bezpośrednio dopiero po dojechaniu na miejsce noclegu. Bagaż podręczny należy umieścić na rowerze, indywidualne części zamienne do własnego roweru w podpisanych opakowaniach można zostawić w mobilnym serwisie rowerowym.

Gdzie można zostawić rower podczas Mszy św. lub noclegu?
Podczas Mszy św. rowery można należy zostawić przed kościołem, będą one pilnowane przez wyznaczone osoby. Podczas noclegów, rowery można wprowadzić do pomieszczenia, w którym nocujemy, będzie ono zamykane na klucz.

Czy muszę mieć kask?
Kaski to niezbędny element ubioru pielgrzyma. Uczestnictwo w pielgrzymce będzie możliwe tylko dla osób jadących w kaskach. Nie warto oszczędzać pieniędzy na kask lub wstydzić się kasku na głowie, a przez to ryzykować utratą zdrowia lub nawet życia.

Jak wygląda powrót?
Jeśli ktoś ma więcej czasu wolnego, chęci i sił, może we własnym zakresie wrócić do domu rowerem. Istnieje również możliwość aby zostać na kilka dni na Jasnej Górze, zbrojownia, wieża i wiele innych miejsc jest warte zobaczenia. Organizatorzy zapewniają jednak możliwość powrotu do Głogowa i Zielonej Góry autobusem. Pielgrzymi, wybierający tę formę powrotu nie martwią się o rower i bagaż zasadniczy, gdyż bagaż i rower będą do odebrania na miejscu w Głogowie/Zielonej Górze. Wyjazd autobusu z Częstochowy planowany jest na godzinę 16:00 - 17:00. Przyjazd do Głogowa planowany jest na godz. 21:00, a do Zielonej Góry 22:00, w niedzielę 1 lipca 2018 r. Koszt powrotu autobusem do Głogowa to 70 zł, natomiast do Zielonej Góry 80 zł.

Nie ma odpowiedzi na moje pytanie.
Jeśli powyżej nie ma odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie, możesz zadać je nam poprzez formularz kontaktowy. Postaramy się jak najszybciej i rzeczowo odpowiedzieć na Twoje pytanie.

Prywatność

Legetøj og BørnetøjTurtle